Založ si blog

Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár

S príchodom jari človeka „ťahá“ tráviť viac času vonku. Ako Bratislavčanku ma najviac lákajú prechádzky po staromestských uliciach. Napriek špine, odpadkom, bezdomovcom má naše centrum pre mňa stále veľkú charizmu. Teší ma, že s teplým počasím ulice krásne ožívajú, pribúdajú letné terasy, zmrzlinárne. Radosť prechádzať sa!

 

My mladí počas prechádzky nepotrebujeme oddych. Centrum je relatívne malé a naše „mladé nohy“ to zvládnu. Rozmýšľam však, že starší ľudia, ktorí prechádzajú centrom a nemajú priveľa peňazí na vysedávanie po kaviarňach, tí by si asi radi posedeli na lavičkách a v pokoji si oddýchli. No a tu je kameň úrazu, STAROMESTSKÉ LAVIČKY!

 

Už roky rokúce sa ich stav nelepší, dizajn nemodernizuje, opravy stagnujú. Občas sa síce v médiách objaví akási „bomba“ v podobe inteligentnej lavičky, no tú veru seniori nepotrebujú. Tým stačí stará dobrá klasika.

 

Len námatkovo som za ostatné dni videla zanedbané a rozbité mestské lavičky na relatívne významných a turisticky – obzvlášť v jarnom a letnom období – navštevovaných lokalitách: Hodžovo námestie, Dvořákovo nábrežie, Jakubovo námestie, Šafárikovo námestie, Hlavné námestie, Rázusovo nábrežie, Kmeťovo námestie, Poľná ulica, Jánska ulica… Väčšinu z týchto miest majú možnosť vidieť aj návštevníci Bratislavy ihneď, ako vystúpia z výletnej lode na nábreží. Čiže ich prvý pohľad sú naše „úžasné lavičky“. Skvelá vizitka!

 

Ak aj mesto nemá financie na kompletnú výmenu lavičiek tak, aby boli v rovnakom dizajne a hlavne udržateľnej kvalite, naozaj by mohlo v krátkom čase poveriť akúkoľvek šikovnú stolársku firmu, ktorá by aspoň základnú údržbu a opravu dokázala urobiť za pár dní. Vymeniť zlomené drevá na lavičke a natrieť ich skutočne nie je až taká komplikovaná záležitosť. Čo myslíte?

Skupina J&T môže byť spokojná, staromestský starosta Števčík stojí verne pri nej!

03.07.2018

Napriek tomu, že väčšina pozemkov, na ktorých má vyrásť nový polyfunkčný komplex Eurovea II, spadá do katastrálneho územia mestskej časti Ružinov, ako príslušný stavebný úrad bol pre viac »

Zelená budova bez zelene – výsmech celému Starému Mestu!

24.06.2018

Áno, aj takýto antagonizmus v centre Bratislavy môžete nájsť. Pýtate sa, kto je za tým? Nuž, je to výsledok „práce, nasadenia a záujmu“ staromestského starostu, pána Števčíka a jeho viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 8966x
Priemerná čítanosť článkov: 2989x

Autor blogu

Kategórie