Založ si blog

Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár

S príchodom jari človeka „ťahá“ tráviť viac času vonku. Ako Bratislavčanku ma najviac lákajú prechádzky po staromestských uliciach. Napriek špine, odpadkom, bezdomovcom má naše centrum pre mňa stále veľkú charizmu. Teší ma, že s teplým počasím ulice krásne ožívajú, pribúdajú letné terasy, zmrzlinárne. Radosť prechádzať sa!

 

My mladí počas prechádzky nepotrebujeme oddych. Centrum je relatívne malé a naše „mladé nohy“ to zvládnu. Rozmýšľam však, že starší ľudia, ktorí prechádzajú centrom a nemajú priveľa peňazí na vysedávanie po kaviarňach, tí by si asi radi posedeli na lavičkách a v pokoji si oddýchli. No a tu je kameň úrazu, STAROMESTSKÉ LAVIČKY!

 

Už roky rokúce sa ich stav nelepší, dizajn nemodernizuje, opravy stagnujú. Občas sa síce v médiách objaví akási „bomba“ v podobe inteligentnej lavičky, no tú veru seniori nepotrebujú. Tým stačí stará dobrá klasika.

 

Len námatkovo som za ostatné dni videla zanedbané a rozbité mestské lavičky na relatívne významných a turisticky – obzvlášť v jarnom a letnom období – navštevovaných lokalitách: Hodžovo námestie, Dvořákovo nábrežie, Jakubovo námestie, Šafárikovo námestie, Hlavné námestie, Rázusovo nábrežie, Kmeťovo námestie, Poľná ulica, Jánska ulica… Väčšinu z týchto miest majú možnosť vidieť aj návštevníci Bratislavy ihneď, ako vystúpia z výletnej lode na nábreží. Čiže ich prvý pohľad sú naše „úžasné lavičky“. Skvelá vizitka!

 

Ak aj mesto nemá financie na kompletnú výmenu lavičiek tak, aby boli v rovnakom dizajne a hlavne udržateľnej kvalite, naozaj by mohlo v krátkom čase poveriť akúkoľvek šikovnú stolársku firmu, ktorá by aspoň základnú údržbu a opravu dokázala urobiť za pár dní. Vymeniť zlomené drevá na lavičke a natrieť ich skutočne nie je až taká komplikovaná záležitosť. Čo myslíte?

Skupina J&T môže byť spokojná, staromestský starosta Števčík stojí verne pri nej!

03.07.2018

Napriek tomu, že väčšina pozemkov, na ktorých má vyrásť nový polyfunkčný komplex Eurovea II, spadá do katastrálneho územia mestskej časti Ružinov, ako príslušný stavebný úrad bol pre viac »

Zelená budova bez zelene – výsmech celému Starému Mestu!

24.06.2018

Áno, aj takýto antagonizmus v centre Bratislavy môžete nájsť. Pýtate sa, kto je za tým? Nuž, je to výsledok „práce, nasadenia a záujmu“ staromestského starostu, pána Števčíka a jeho viac »

Militanti

Putin: IS zajal v Sýrii takmer 700 rukojemníkov a dal ultimáta

18.10.2018 22:52

Armáda USA vo Washingtone Putinove tvrdenia spochybnila.

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán

Turci odhalili osobu, ktorá môže súvisieť s vraždou novinára Chášakdžího

18.10.2018 22:15

Podľa Turkov sa muž volá Mahír Abdulazíz Mutríb a patrí k okruhu najbližších spolupracovníkov saudskoarabského korunného princa.

Plyn

Plynovod na Balkán môže posilniť pozíciu Slovenska ako tranzitnej krajiny

18.10.2018 22:08

Eastring je plynovod, ktorý by mal potenciálne odstrániť najväčší problém Balkánu, to znamená chýbajúci prístup na spotové trhy západnej Európy.

Šinzó Abe, Vladimir Putin

Japonsko nepodpíše s Ruskom mierovú dohodu, kým sa nevyriešia územné spory

18.10.2018 21:31

Vojnový stav panuje medzi oboma krajinami od roku 1945 pre skupinu ostrovov obsadených sovietskymi vojakmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 13093x
Priemerná čítanosť článkov: 4364x

Autor blogu

Kategórie