Založ si blog

Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár

S príchodom jari človeka „ťahá“ tráviť viac času vonku. Ako Bratislavčanku ma najviac lákajú prechádzky po staromestských uliciach. Napriek špine, odpadkom, bezdomovcom má naše centrum pre mňa stále veľkú charizmu. Teší ma, že s teplým počasím ulice krásne ožívajú, pribúdajú letné terasy, zmrzlinárne. Radosť prechádzať sa!

 

My mladí počas prechádzky nepotrebujeme oddych. Centrum je relatívne malé a naše „mladé nohy“ to zvládnu. Rozmýšľam však, že starší ľudia, ktorí prechádzajú centrom a nemajú priveľa peňazí na vysedávanie po kaviarňach, tí by si asi radi posedeli na lavičkách a v pokoji si oddýchli. No a tu je kameň úrazu, STAROMESTSKÉ LAVIČKY!

 

Už roky rokúce sa ich stav nelepší, dizajn nemodernizuje, opravy stagnujú. Občas sa síce v médiách objaví akási „bomba“ v podobe inteligentnej lavičky, no tú veru seniori nepotrebujú. Tým stačí stará dobrá klasika.

 

Len námatkovo som za ostatné dni videla zanedbané a rozbité mestské lavičky na relatívne významných a turisticky – obzvlášť v jarnom a letnom období – navštevovaných lokalitách: Hodžovo námestie, Dvořákovo nábrežie, Jakubovo námestie, Šafárikovo námestie, Hlavné námestie, Rázusovo nábrežie, Kmeťovo námestie, Poľná ulica, Jánska ulica… Väčšinu z týchto miest majú možnosť vidieť aj návštevníci Bratislavy ihneď, ako vystúpia z výletnej lode na nábreží. Čiže ich prvý pohľad sú naše „úžasné lavičky“. Skvelá vizitka!

 

Ak aj mesto nemá financie na kompletnú výmenu lavičiek tak, aby boli v rovnakom dizajne a hlavne udržateľnej kvalite, naozaj by mohlo v krátkom čase poveriť akúkoľvek šikovnú stolársku firmu, ktorá by aspoň základnú údržbu a opravu dokázala urobiť za pár dní. Vymeniť zlomené drevá na lavičke a natrieť ich skutočne nie je až taká komplikovaná záležitosť. Čo myslíte?

Skupina J&T môže byť spokojná, staromestský starosta Števčík stojí verne pri nej!

03.07.2018

Napriek tomu, že väčšina pozemkov, na ktorých má vyrásť nový polyfunkčný komplex Eurovea II, spadá do katastrálneho územia mestskej časti Ružinov, ako príslušný stavebný úrad bol pre viac »

Zelená budova bez zelene – výsmech celému Starému Mestu!

24.06.2018

Áno, aj takýto antagonizmus v centre Bratislavy môžete nájsť. Pýtate sa, kto je za tým? Nuž, je to výsledok „práce, nasadenia a záujmu“ staromestského starostu, pána Števčíka a jeho viac »

Privádzač D1 Žilina

VIDEO: Výstavba diaľnice pri Žiline sa komplikuje. Pozrite si nové zábery

20.01.2019 06:00

Diaľnicu D1 južne od Žiliny s mestskými komunikáciami spojí diaľničný privádzač.

Trump

Trump za múr ponúkol ochranu migrantov, u demokratov neuspel

20.01.2019 00:35

Donald Trump ponúkol demokratom dočasnú ochranu migrantov, ktorí sa do USA dostali ako deti, výmenou za súhlas s vybudovaním múru s Mexikom.

Tesco, hypermaket, obchod, pokladňa, kasa, bloček

Ceny v obchodoch by mali v tomto roku rásť miernejšie ako vlani

19.01.2019 22:17

Inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien (CPI) by v tomto roku mala zostať pod úrovňou vlaňajška, keď dosiahla 2,5 % nárast.

Vrtuľník

Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom

19.01.2019 21:16

Traja muži a jedno dievča utrpeli poranenia pri lyžovaní na Martinských holiach, Jasnej a Vysokých Tatrách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 13519x
Priemerná čítanosť článkov: 4506x

Autor blogu

Kategórie