Založ si blog

Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár

S príchodom jari človeka „ťahá“ tráviť viac času vonku. Ako Bratislavčanku ma najviac lákajú prechádzky po staromestských uliciach. Napriek špine, odpadkom, bezdomovcom má naše centrum pre mňa stále veľkú charizmu. Teší ma, že s teplým počasím ulice krásne ožívajú, pribúdajú letné terasy, zmrzlinárne. Radosť prechádzať sa!

 

My mladí počas prechádzky nepotrebujeme oddych. Centrum je relatívne malé a naše „mladé nohy“ to zvládnu. Rozmýšľam však, že starší ľudia, ktorí prechádzajú centrom a nemajú priveľa peňazí na vysedávanie po kaviarňach, tí by si asi radi posedeli na lavičkách a v pokoji si oddýchli. No a tu je kameň úrazu, STAROMESTSKÉ LAVIČKY!

 

Už roky rokúce sa ich stav nelepší, dizajn nemodernizuje, opravy stagnujú. Občas sa síce v médiách objaví akási „bomba“ v podobe inteligentnej lavičky, no tú veru seniori nepotrebujú. Tým stačí stará dobrá klasika.

 

Len námatkovo som za ostatné dni videla zanedbané a rozbité mestské lavičky na relatívne významných a turisticky – obzvlášť v jarnom a letnom období – navštevovaných lokalitách: Hodžovo námestie, Dvořákovo nábrežie, Jakubovo námestie, Šafárikovo námestie, Hlavné námestie, Rázusovo nábrežie, Kmeťovo námestie, Poľná ulica, Jánska ulica… Väčšinu z týchto miest majú možnosť vidieť aj návštevníci Bratislavy ihneď, ako vystúpia z výletnej lode na nábreží. Čiže ich prvý pohľad sú naše „úžasné lavičky“. Skvelá vizitka!

 

Ak aj mesto nemá financie na kompletnú výmenu lavičiek tak, aby boli v rovnakom dizajne a hlavne udržateľnej kvalite, naozaj by mohlo v krátkom čase poveriť akúkoľvek šikovnú stolársku firmu, ktorá by aspoň základnú údržbu a opravu dokázala urobiť za pár dní. Vymeniť zlomené drevá na lavičke a natrieť ich skutočne nie je až taká komplikovaná záležitosť. Čo myslíte?

protestujúci farmári Danko stretnutie

Farmári chcú so zástupcami strán hovoriť o memorande o reforme agrosektora

22.06.2018 09:25

Cieľom diskusie má byť podpísanie memoranda o reforme poľnohospodárstva.

lietadlo, letisko, motor, vrtuľa

Airbus varoval, že by pre tvrdý brexit mohol odísť z Británie

22.06.2018 08:57

Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody.

nakupovanie, nákup, online, shopping, nákupný košík,

Štáty USA môžu podľa súdu e-shopom nariadiť výber dane z predaja

22.06.2018 08:53

Najvyšší súd USA vo štvrtok rozhodol, že štáty môžu od internetových maloobchodov požadovať, aby od zákazníkov vyberali daň z predaja, obdobu DPH.

Porošenko

Porošenko podpísal dekrét, ktorým rozšíril sankcie voči Rusku

22.06.2018 08:30

Sankcie budú v platnosti najmenej tri roky a zahŕňajú aj pokuty pre ruských poslancov a vysokých predstaviteľov.

petravoleckova

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 461x
Priemerná čítanosť článkov: 461x

Autor blogu

Kategórie

Archív